ISO 14587 A4 C 4,8X13 TX25
Plåtskruvar med kullrigt huvud och sextandhålsgrep
Artikelnummer
14587448 13
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377236081
Nettovikt per 100
0,188 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
14587448 13
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377236081
Nettovikt per 100
0,188 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Total längd (l) | 13 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 9,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| DURCHMESSERZOLLFE | 10 " |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,5 " |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- TX
- Kullerförsänkt huvud
Produktbroschyrer
Share ISO 14587 A4 C 4,8X13 TX25