ISO 15480 1.4006 6,3X38
Självgängande skruvar sexkanthuvud och krage, K
Artikelnummer
15480400663 38
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377339744
Nettovikt per 100
0,982 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
15480400663 38
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377339744
Nettovikt per 100
0,982 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Total längd (l) | 38 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5,9 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Hörnmått (e) | 10,95 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Flänsdiameter (dc) | 13,5 mm |
| Mått dp (dp) | 5,8 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
- Även lämplig för stålAnvändningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Martensitiskt rostfritt stål härdat (1,4006)- I likhet med DIN 7504, bildar K
Share ISO 15480 1.4006 6,3X38