ISO 4014 A2-70 M 24X170
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
4014224 170
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377237316
Nettovikt per 100
70,000 kg
Artikelnummer
4014224 170
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377237316
Nettovikt per 100
70,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Diameter (d) | 24 mm |
| Total längd (l) | 170 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 15 mm |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Gänglängd (b) | 60 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 36 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A2-70 M 24X170