ISO 4014 A4-70 M 10X140
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
4014410 140
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377237545
Nettovikt per 100
9,260 kg
Artikelnummer
4014410 140
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377237545
Nettovikt per 100
9,260 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 140 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 6,4 mm |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Gänglängd (b) | 32 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 16 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-70 M 10X140