ISO 4014 A4-70 M 12X90
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
4014412 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377237811
Nettovikt per 100
8,870 kg
Artikelnummer
4014412 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377237811
Nettovikt per 100
8,870 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Diameter (d) | 12 mm |
| Total längd (l) | 90 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 7,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 18 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-70 M 12X90