ISO 4014 A4-70 M 14X80
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
4014414 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377326775
Nettovikt per 100
11,230 kg
Artikelnummer
4014414 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377326775
Nettovikt per 100
11,230 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Diameter (d) | 14 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 8,8 mm |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Gänglängd (b) | 34 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 21 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-70 M 14X80