ISO 4014 A4-70 M 20X190
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
4014420 190
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377327116
Nettovikt per 100
51,900 kg
Artikelnummer
4014420 190
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377327116
Nettovikt per 100
51,900 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 20 mm |
| Total längd (l) | 190 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 12,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 30 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 52 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-70 M 20X190