ISO 4014 A4-70 M 24X110
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
4014424 110
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377238092
Nettovikt per 100
50,000 kg
Artikelnummer
4014424 110
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377238092
Nettovikt per 100
50,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Total längd (l) | 110 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 15 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 36 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 54 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-70 M 24X110