ISO 4014 A4-70 M 6X120
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
401446 120
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377327581
Nettovikt per 100
2,640 kg
Artikelnummer
401446 120
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377327581
Nettovikt per 100
2,640 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 120 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 18 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-70 M 6X120