ISO 4014 A4-70 M 8X60
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
401448 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377241139
Nettovikt per 100
2,780 kg
Artikelnummer
401448 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377241139
Nettovikt per 100
2,780 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 60 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 5,3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 22 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-70 M 8X60