ISO 4014 A4-80 M 20X180
Sexkantsskruvar med skaft
Artikelnummer
401448020 180
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377328342
Nettovikt per 100
49,400 kg
Artikelnummer
401448020 180
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377328342
Nettovikt per 100
49,400 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 20 mm |
| Total längd (l) | 180 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 12,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 30 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 52 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4014 A4-80 M 20X180