ISO 4017 A2-70 M 5X50
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
401725 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377329851
Nettovikt per 100
0,759 kg
Artikelnummer
401725 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377329851
Nettovikt per 100
0,759 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 3,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4017 A2-70 M 5X50