ISO 4017 A2-70 M 8X95
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
401728 95
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377330260
Nettovikt per 100
3,620 kg
Artikelnummer
401728 95
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377330260
Nettovikt per 100
3,620 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 95 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 5,3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4017 A2-70 M 8X95