ISO 4017 A4-80 M 8X16
Sexkantskruvar med gängor upp till huvudet
Artikelnummer
40174808 16
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377333667
Nettovikt per 100
1,110 kg
Artikelnummer
40174808 16
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377333667
Nettovikt per 100
1,110 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 16 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 5,3 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4017 A4-80 M 8X16