ISO 4762 1.4571 M 6X30
Cylinderskruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
476245716 30
Stålkvalitet
A5
EAN/GTIN
4043377227799
Nettovikt per 100
0,830 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
476245716 30
Stålkvalitet
A5
EAN/GTIN
4043377227799
Nettovikt per 100
0,830 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 10 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4762 1.4571 M 6X30