ISO 4762 A2-70 M 18X55
Cylinderskruvar med sexkanthylsa, full gänga
Artikelnummer
4762218 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377059703
Nettovikt per 100
15,600 kg
Artikelnummer
4762218 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377059703
Nettovikt per 100
15,600 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 18 mm |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 14 |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 27 mm |
| Huvudhöjd (k) | 18 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, SolvärmeShare ISO 4762 A2-70 M 18X55