ISO 4762 A4-80 M 10X12
Cylinderskruvar med sexkanthylsa, full gänga
Artikelnummer
476248010 12
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377261045
Nettovikt per 100
2,000 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
476248010 12
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377261045
Nettovikt per 100
2,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 12 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 16 mm |
| Huvudhöjd (k) | 10 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4762 A4-80 M 10X12