ISO 4762 A4-80 M 14X40
Cylinderskruvar med sexkanthylsa, full gänga
Artikelnummer
476248014 40
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377066664
Nettovikt per 100
6,300 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
476248014 40
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377066664
Nettovikt per 100
6,300 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 14 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 21 mm |
| Huvudhöjd (k) | 14 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 12 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4762 A4-80 M 14X40