ISO 4762 A4-80 M 24X100
Cylinderskruvar med sexkanthylsa, partiell gänga
Artikelnummer
476248024 100
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377066978
Nettovikt per 100
47,100 kg
Förpackningsenheter:
10
Artikelnummer
476248024 100
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377066978
Nettovikt per 100
47,100 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Total längd (l) | 100 mm |
| Gänglängd (b) | 60 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 36 mm |
| Huvudhöjd (k) | 24 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 19 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4762 A4-80 M 24X100