ISO 4762 A4-80 M 24X55
Cylinderskruvar med sexkanthylsa, full gänga
Artikelnummer
476248024 55
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377261427
Nettovikt per 100
31,600 kg
Förpackningsenheter:
10
Artikelnummer
476248024 55
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377261427
Nettovikt per 100
31,600 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 36 mm |
| Huvudhöjd (k) | 24 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 19 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4762 A4-80 M 24X55