ISO 4762 A4-80 M 6X60
Cylinderskruvar med sexkanthylsa, partiell gänga
Artikelnummer
47624806 60
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377067401
Nettovikt per 100
1,540 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
47624806 60
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377067401
Nettovikt per 100
1,540 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Total längd (l) | 60 mm |
| Diameter (d) | 6 mm |
| Gänglängd (b) | 24 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 10 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4762 A4-80 M 6X60