ISO 4762 A4-80 M 8X14
Cylinderskruvar med sexkanthylsa, full gänga
Artikelnummer
47624808 14
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377067524
Nettovikt per 100
1,150 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
47624808 14
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377067524
Nettovikt per 100
1,150 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Total längd (l) | 14 mm |
| Diameter (d) | 8 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 13 mm |
| Huvudhöjd (k) | 8 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 6 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 800 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 4762 A4-80 M 8X14