ISO 7380-1 A2 M 8X14/14
Skruvar med lågvälvt huvud sexkanthylsa, helgänga
Artikelnummer
7380128 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377249210
Nettovikt per 100
0,770 kg
Artikelnummer
7380128 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377249210
Nettovikt per 100
0,770 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 14 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 14 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Mått t (t) | 2,6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-1 A2 M 8X14/14