ISO 7380-1 A4-070 M 10X45/45 TX50
Skruvar, lågvälvt huvud sextandhålsgrepp, helgänga
Artikelnummer
738014T10 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377313317
Nettovikt per 100
2,850 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
738014T10 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377313317
Nettovikt per 100
2,850 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 17,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5,5 mm |
| Mått t (t) | 3,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX50 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-1 A4-070 M 10X45/45 TX50