ISO 7380-1 A4-070 M 10X75/75
Skruvar med lågvälvt huvud sexkanthylsa, helgänga
Artikelnummer
73801410 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377265548
Nettovikt per 100
4,350 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
73801410 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377265548
Nettovikt per 100
4,350 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 75 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 17,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 6 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
| Mått t (t) | 3,12 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-1 A4-070 M 10X75/75