ISO 7380-1 A4 M 4X6/6 TX20
Skruvar, lågvälvt huvud sextandhålsgrepp, helgänga
Artikelnummer
738014T4 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377313942
Nettovikt per 100
0,100 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
738014T4 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377313942
Nettovikt per 100
0,100 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 6 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 7,6 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Mått t (t) | 1,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX20 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-1 A4 M 4X6/6 TX20