ISO 7380-2 A2-070 M 5X22/22 TX25
Skruvar med lågvälvt huvud ISR med fläns helgänga
Artikelnummer
738022T5 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377315250
Nettovikt per 100
0,380 kg
Artikelnummer
738022T5 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377315250
Nettovikt per 100
0,380 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 22 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 11,8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,75 mm |
| Mått t (t) | 1,56 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetProduktbroschyrer
Share ISO 7380-2 A2-070 M 5X22/22 TX25