ISO 7380-2 A2 M 2,5X16/16
Skruvar lågvälvt huvud sexkanthylsa, fläns helgänga
Artikelnummer
73802225 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377385628
Nettovikt per 100
0,080 kg
Artikelnummer
73802225 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377385628
Nettovikt per 100
0,080 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Total längd (l) | 16 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,43 mm |
| Mått t (t) | 0,8 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 1,5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-2 A2 M 2,5X16/16