ISO 7380-2 A4-070 M 6X80/80
Skruvar lågvälvt huvud sexkanthylsa, fläns helgänga
Artikelnummer
7380246 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377267436
Nettovikt per 100
1,650 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
7380246 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377267436
Nettovikt per 100
1,650 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 13,6 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,3 mm |
| Mått t (t) | 2,08 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 4 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-2 A4-070 M 6X80/80