ISO 7380-2 A4 M 4X40/40
Skruvar lågvälvt huvud sexkanthylsa, fläns helgänga
Artikelnummer
7380244 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377267252
Nettovikt per 100
0,370 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
7380244 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377267252
Nettovikt per 100
0,370 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,4 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Mått t (t) | 1,3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 2,5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-2 A4 M 4X40/40