ISO 7380-2 A4 M 5X10/10
Skruvar lågvälvt huvud sexkanthylsa, fläns helgänga
Artikelnummer
7380245 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377249616
Nettovikt per 100
0,240 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
7380245 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377249616
Nettovikt per 100
0,240 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 11,8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,75 mm |
| Mått t (t) | 1,58 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 3 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
Metallkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 7380-2 A4 M 5X10/10