NF E 27-128 A2 M 4X20
Rundskruvar med stort huvud och spår
Artikelnummer
2712824 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377210067
Nettovikt per 100
0,232 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
2712824 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377210067
Nettovikt per 100
0,232 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 20 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Risso |
| Huvuddiameter (dk) | 10 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Spårbredd (n) | 1,5 mm |
| Spårdjup (t) | 1 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare NF E 27-128 A2 M 4X20