Art. 9082 A2 M 10X250 SW 7
Skruvstift med sexkantdel
Artikelnummer
90822010 250
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377226402
Nettovikt per 100
11,000 kg
Artikelnummer
90822010 250
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377226402
Nettovikt per 100
11,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 250 mm |
| Typ av gänga | Trä / metrisk |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 7 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Längd trägänga (lh) | 67 mm |
| Längd metrisk gänga (lm) | 85 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
Med utvändig sexkant garanteras enkel inskruvning.Användningsmöjligheter
Takupphängning för kabelkanaler, rör, traverser osv.För fästning av konstruktioner inom solenergiområdet
För fackhandeln inom solenergi
Olika utföranden och kompletteringar
Användningsområde
Solvärme, Sanitär, El, UppvärmningProduktbroschyrer
Share Art. 9082 A2 M 10X250 SW 7