DIN 966 A4 M 8X50 H
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
096648 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377345387
Nettovikt per 100
1,890 kg
Artikelnummer
096648 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377345387
Nettovikt per 100
1,890 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 14,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH4 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A4 M 8X50 H