Art. 9067 A2 4,5X80 Z
RSD CSK woodscrews, separated sealing washer 15 mm
Item number
906723045 80
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377212580
Net weight per 100 pc.
0,780 kg
Item number
906723045 80
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377212580
Net weight per 100 pc.
0,780 kg
- Technical data
- Product information
- Product Information Files
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| strength class (Rm) | 500 N/mm² |
| Total length (l) | 80 mm |
| Type of thread | Wooden thread |
| Drive size | PZ2 |
| Drive shape (drive) | Pozidrive |
| Head shape | pan head |
| Diameter of head (dk) | 8,3 mm |
| Height of head (k) | 2,35 mm |
Product information
Product benefits
- Vulcanized EPDM sealing washer- Weatherproof through the EPDM sealing washer
- Air and water permeability through the EPDM sealing washer
Applications
- For outdoor use and in damp conditions.- Sheet metal processing on wooden structures.
- For use with delusions of Attica sheets
Area of use
Facade, SolarProduct Information Files
Share Art. 9067 A2 4,5X80 Z