Art. 9082 A2 M 10X300 A/F 7 assembled
Hanger bolts with adapter plate + DIN 6923 + EPDM
Item number
90822310 300
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377228802
Net weight per 100 pc.
27,400 kg
Packaging units:
50
Item number
90822310 300
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377228802
Net weight per 100 pc.
27,400 kg
- Technical data
- Product information
- Product Information Files
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 10 mm |
| strength class (Rm) | 500 N/mm² |
| Total length (l) | 300 mm |
| Type of thread | Wooden thread/Metric |
| Drive size | SW 7 |
| Drive shape (drive) | Outer hex |
| Length of wooden thread (lh) | 67 mm |
| Length of metric thread (lm) | 150 mm |
Product information
Product benefits
Completely assembled with adapter sheet (Art. 9035) 82x40x5, long hole 11mm, DIN 6923 und EPDM - sealing washersApplications
For solar dealers.Various versions and completions.
Area of use
SolarProduct Information Files
Share Art. 9082 A2 M 10X300 A/F 7 assembled