Art. 9112 A2 C 4,8X38 HEX-PIN 3
CSK head security screws hex socket drive + pin
Item number
9112248 38
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377129994
Net weight per 100 pc.
0,395 kg
Packaging units:
100
Item number
9112248 38
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377129994
Net weight per 100 pc.
0,395 kg
- Technical data
- Product information
- Product Information Files
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Total length (l) | 38 mm |
| Type of thread | Sheet thread |
| Head shape | Countersunk head |
| Diameter of head (dk) | 9,5 mm |
| Height of head (k) | 3,15 mm |
| Drive size | SW 3 PIN |
| Drive shape (drive) | Hexagonal socket PIN |
| strength class (Rm) | 500 N/mm² |
Product information
Product benefits
- Security admission PIN - to process only with special bitApplications
The ideal protection before occasional thieves, because light solving is prevented by a special assembly plant stuff.Area of use
Safety engineering, Solar, Metal constructionFEATURES
- Sheet thread- ISK + PIN
- Countersunk head
Product Information Files
Share Art. 9112 A2 C 4,8X38 HEX-PIN 3