Art. 9113 A2 M 8X20 HEX-PIN 5
CSK head security screws hex socket drive + pin
Item number
911328 20
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377127938
Net weight per 100 pc.
0,860 kg
Packaging units:
100
Item number
911328 20
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377127938
Net weight per 100 pc.
0,860 kg
- Technical data
- Product information
- Product Information Files
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total length (l) | 20 mm |
| Type of thread | Metric |
| Head shape | Countersunk head |
| Diameter of head (dk) | 16 mm |
| Height of head (k) | 4,6 mm |
| Drive size | SW 5 PIN |
| Drive shape (drive) | Hexagonal socket PIN |
| strength class (Rm) | 500 N/mm² |
Product information
Product benefits
- Security admission PIN - to process only with special bitApplications
The ideal protection before occasional thieves, because light solving is prevented by a special assembly plant stuff.Area of use
Safety engineering, Solar, Metal constructionFEATURES
- Metric thread- ISK + PIN
- Countersunk head
Product Information Files
Share Art. 9113 A2 M 8X20 HEX-PIN 5