Art. 9131 A2 M 5X60
Pan head security screws with oneway drive
Item number
913125 60
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377132604
Net weight per 100 pc.
0,840 kg
Packaging units:
100
Item number
913125 60
Materials
A2
EAN/GTIN
4043377132604
Net weight per 100 pc.
0,840 kg
- Technical data
- Product information
- Product Information Files
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total length (l) | 60 mm |
| Type of thread | Metric |
| Head shape | pan head |
| Diameter of head (dk) | 9,17 mm |
| Height of head (k) | 3,5 mm |
| Drive shape (drive) | One-way |
| strength class (Rm) | 500 N/mm² |
Product information
Product benefits
- Security admission oneway - to process only with special bitApplications
The ideal protection before occasional thieves, because light solving is prevented by a special assembly plant stuff.Area of use
Safety engineering, Solar, Metal constructionFEATURES
- Metric thread- Oneway drive
- Pan head
Product Information Files
Share Art. 9131 A2 M 5X60