DIN 467 AISI 303 M 5
Knurled thumb nuts, thin type
Item number
046725
Materials
A1
EAN/GTIN
4043377039491
Net weight per 100 pc.
0,986 kg
Packaging units:
50
Item number
046725
Materials
A1
EAN/GTIN
4043377039491
Net weight per 100 pc.
0,986 kg
- Technical data
- Product information
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Type of thread | Metric |
| strength class (Rm) | 500 N/mm² |
| Height of head (k) | 4 mm |
| Measurement h (h) | 5 mm |
| Drive shape (drive) | Knurl |
| Measurement dk (dk) | 20 mm |
| Diameter ds (ds) | 10 mm |
Product information
Area of use
Machine constructionShare DIN 467 AISI 303 M 5