DIN 7504 A4 M 3,5X22 TX10
Self drilling screws with pan head type M
Item number
75044MT35 22
Materials
A4
EAN/GTIN
4043377366313
Net weight per 100 pc.
0,140 kg
Packaging units:
1.000
Item number
75044MT35 22
Materials
A4
EAN/GTIN
4043377366313
Net weight per 100 pc.
0,140 kg
- Technical data
- Product information
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Total length (l) | 22 mm |
| Type of thread | Sheet thread |
| Diameter of head (dk) | 6,9 mm |
| Head shape | pan head |
| Height of head (k) | 2,6 mm |
| Drive shape (drive) | Inner multi-tooth |
| Drive size | TX10 |
| Measurement dp (dp) | 2,8 mm |
Product information
Applications
Attention: only for soft metalsArea of use
Metal construction, Solar, FacadeShare DIN 7504 A4 M 3,5X22 TX10