DIN 7504 A4 O 6,3X50 Z
Self drilling screws with countersunk head type O
Item number
75044O063 50
Materials
A4
EAN/GTIN
4043377368980
Net weight per 100 pc.
0,920 kg
Packaging units:
200
Item number
75044O063 50
Materials
A4
EAN/GTIN
4043377368980
Net weight per 100 pc.
0,920 kg
- Technical data
- Product information
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Total length (l) | 50 mm |
| Type of thread | Sheet thread |
| Diameter of head (dk) | 10,9 mm |
| Head shape | Countersunk head |
| Height of head (k) | 3,15 mm |
| Drive shape (drive) | Pozidrive |
| Drive size | PZ3 |
| Measurement dp (dp) | 5,8 mm |
Product information
Applications
Attention: only for soft metalsArea of use
Metal construction, Solar, FacadeShare DIN 7504 A4 O 6,3X50 Z