ISO 4028 A4 M 10X30
Hexagon socket set screws with dog point
Item number
4028410 30
Materials
A4
EAN/GTIN
4043377073884
Net weight per 100 pc.
1,224 kg
Packaging units:
100
Item number
4028410 30
Materials
A4
EAN/GTIN
4043377073884
Net weight per 100 pc.
1,224 kg
- Technical data
- Product information
- Catalog page
Technical data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total length (l) | 30 mm |
| Type of thread | Metric |
| Hardness | 21 |
| Drive shape (drive) | Hexagonal socket |
| Drive size | SW 5 |
| Peg length (z) | 5 mm |
| Measurement dp (dp) | 6,64 mm |
Product information
Area of use
Facade, Machine construction, Metal construction, Other applicationsShare ISO 4028 A4 M 10X30